Olga Verbițchi, operată de urgență pentru a doua oară! Artista a pierdut mult sânge după intervenție Olga Verbițchi a fost operată luni, după ce medicii au descoperit că se confruntă cu o afecțiune gravă. Cântăreața a plecat acasă după câteva ore, însă a ajuns, de urgență, la spital, unde a fost operată din nou, scrie spynews.ro.
Olga Verbițchi a fost operată luni, după ce, în urmă cu câteva săptămâni, a mărturisit că medicii au descoperit că se confruntă cu o afecțiune gravă, dar care încă poate fi tratată. Cântăreața a plecat acasă, după câteva ore, însă a fost nevoită să revină la spital.
Olga Verbițchi a fost operată din nou, după ce a ajuns de urgență, la spital
Olga Verbițchi a explicat ieri seară că a pierdut sânge, după ce a plecat de la spital. Cântăreața a fost operată a doua oară, tot sub anestezie totală.
Câștigătoarea X Factor a povestit că a avut mereu probleme cu coagularea sângelui, probleme care au apărut și după prima operație.
„Suntem iarăși acasă, sper ca de data asta să rămânem acasă. Am avut scurgeri de sânge și a trebuit să mergem de urgență la spital, unde mi-am dat seama că situația este puțin mai complicată și că trebuie să mai facă încă o intervenție. Iarăși am (n.r. a fost supusă anesteziei totale). Am fost cusută, multe lucruri s-au întâmplat pentru că eu am o problemă la sânge, o chestie de la om la om e diferită. E o chestie pe care o am dintotdeauna. Tot timpul la analizele generale de sânge mi se spune că am prea mult sânge, sângele meu se coagulează prea greu”, a povestit Olga Verbițchi, pe Instagram.
Lucrurile s-ar fi complicat dacă nu ar fi ajuns la timp, la spital
Olga Verbițchi a explicat faptul că ar fi putut să apară complicații, dacă nu ajungea la timp, la spital, și că exista inclusiv riscul de deces.
Cântăreața a fost externată deja după prima operație și spune că în urma momentelor de coșmar, și-a dat seama cu adevărat cine îi este alături.
„Dacă nu ajungeam aseară la spital, pe noapte, era posibil să... Știi tu (...) În așa momente, ajung la o singură concluzie. Experiențele grele, dureroase, îți demonstrează, îți arată cine este prezent în viața ta și cine sunt oamenii cu care să mergi înainte și cu care să mănânci la aceeași masă”, a mai spus ea.